Скарбничка видань факультету фізичної культури, спорту і здоров'я поповнилась новим посібником - Факультет фізичної культури, спорту і здоров’я

Скарбничка видань факультету фізичної культури, спорту і здоров’я поповнилась новим посібником

Факультет фізичної культури, спорту і здоров’я > Новини факультету > Скарбничка видань факультету фізичної культури, спорту і здоров’я поповнилась новим посібником

Початок весни несе гарні новини від факультету фізичної культури, спорту і здоров’я – нещодавно побачив світ навчальний посібник «Нейроцитоендокринологія фізичної активності» від авторського колективу у складі декана факультету, кандидата біологічних наук, доктора історичних наук, професора кафедри біології, методології і методики навчання Віктора Куйбіди; заступника декана факультету фізичної культури, спорту і здоров’я з навчальної роботи, кандидата наук з фізичного виховання і спорту, доцента кафедри спортивних дисциплін, ігор і туризму Петра Коханця та кандидата педагогічних наук, доцентки кафедри біології, методології і методики Валентини Лопатинської.

«Сьогодні традиційними навчальними дисциплінами підготовки фахівців з фізичної культури є біохімія, фізіологія та біомеханіка фізичної роботи чи спорту. У їх наповненні нейрологічні, цитологічні, ендокринологічні, генетичні та інші аспекти адаптації до фізичної активності, здоров’язбережувального стилю життя та тренованості розглянуто досить поверхово або взагалі відсутні.

Сучасний учитель крім традиційної біології має опанувати новий предмет «Основи здоров’я». Один із його чотирьох розділів, «Фізична складова здоров’я», учні 5-9 класів базової середньої школи вивчають п’ять років поспіль, а інтегрований посібник для студентів відсутній» – підкреслюють автори, коментуючи свій новий доробок.

Радіємо, що у перспективі ця робота може стати однією із обов’язкових компонентів стандарту освіти за спеціальностями 014 «Середня освіта (Фізична культура)» та 014 «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)», адже автори вже анонсують створення другої і третьої частини посібника.

Посібник розрахований на студентів, які навчаються за спеціальностями, пов’язаними із фізичною культурою, біологією та здоров’ям людини, а також тренерів. Його вже можна знайти у книгозбірні нашого університету.

Прес-служба факультету фізичної культури, спорту і здоров’я

Перейти до вмісту